تلاش کوهنوردایرانی برای ثبت رکوردجهانی

تلاش کوهنورد ايراني براي ثبت رکورد جهاني

کوهنورد مشهور کشورمان براي ثبت رکورد جهاني و فتح دو قله ديگر بالاي 8 هزار متر جهان، فردا ـ 16 فروردين ـ راهي سرزمين «تبت» مي‌شود.


عظيم قيچي ساز کوهنورد مشهور ايراني که تاکنون 12 قله بالاي 8 هزار متر جهان را فتح کرده است و براي ثبت رکورد جهاني و پيوستن به باشگاه 8 هزارتايي‌ها تنها دو قله ديگر را پيش رو دارد، روز شنبه 16 فروردين براي صعود به قله 8013 متري «شيشاپانگما» عازم تبت مي‌شود.

به گزارش فارس، وي پس از موفقيت در اين صعود براي فتح قله 8516 متري «لوتسه» تلاش خواهد کرد.

لوتسه در مرز چين و نپال قرار دارد و تيم ملي کوهنوردي کشورمان در بهار 1381 موفق شد با 12 کوهنورد اين قله را فتح کند.

اما قيچي ساز براي اين دو صعود با مشکلات مالي روبرو بود که با هماهنگي مسئولان وزارت ورزش و فدراسيون کوهنوردي، همچنين اداره کل ورزش و جوانان آذربايجان شرقي اين مشکلات برطرف شد تا قيچي ساز تمام تمرکزش براي ثبت اين رکورد جهاني باشد.

رضا زارعي، رئيس فدراسيون کوهنوردي در اين خصوص به خبرنگار فارس گفت: ما تلاش کرديم قيچي ساز پيش از اعزام ملاقاتي را با گودرزي، وزير ورش داشته باشد و مشکلاتش را بازگو کند، اما به دليل تعطيلات و آخر سال اين ديدار ميسر نشد، اما دکتر سجادي معاون وي کارها را پيگيري کرد و حتي براي خريد ارز دولتي هم اقدام شد اما در بانک مرکزي مشکلاتي به وجود آمد که پس از بازگشت وي هزينه‌ها پرداخت خواهد شد.

وي گفت:‌ با همکاري اداره کل ورزش و جوانان آذربايجان شرقي و شهرداري تبريز، مشکلات وي براي اعزام برطرف شد و قيچي ساز 16 فروردين عازم شيشاپانگما مي‌‌شود.

زارعي عنوان کرد: قيچي ساز در صورت موفقيت در صعود به اين دو قله، سي و دومين فردي خواهد بود که 14 قله بالاي 8 هزار متر جهان را فتح کرده است و يک موفقيت ارزشمند براي کوهنوردي کشورمان به حساب خواهد آمد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme